Hiába van érvényes menetjegye és kerékpárjegye is az utasnak a MÁV vonatára, a peronon mégis kiderülhet, hogy le kell szállni. Ez történt olvasónkkal is a Tisza-tónál, mi pedig megkérdeztük a MÁV-ot, hogy lehetséges ez, és hogy lehet elkerülni.
Olvasónk egy hétvégi bringatúra után negyedmagával és négy darab biciklivel jött haza a Tisza-tó mellől, Poroszlóról Budapestre. Mint írta, hogy biztosan legyen helyük a vonaton, a MÁV oldalán vettek 4 jegyet előre (kerékpárjeggyel együtt), füzesabonyi átszállással. Az első etap Poroszló-Füzesabony volt, ahol gond nélkül el tudták szállítani a bicikliket, de aztán jött a meglepetés:
Egyszer csak a MÁV egyik munkatársa végigüvöltötte a peronon, hogy a vonatra előre 6 és hátra 6 darab bicikli fog felférni, több nem, úgyhogy aki nem száll fel gyorsan, az majd a következő vonattal fog menni, még akkor is, ha Homolya Róbert MÁV-vezér fia.
A vonat beállt, minden biciklis feltolta a biciklit a vonatra (összesen kb. 20 biciklit). Ezután jött a kalauz, és közölte, hogy amíg több, mint 6 kerékpár van a vonaton, nem mennek sehova. Szó szót követett, 15 percig ment a szócsata, majd a kalauz feladta és elindultak. (Olvasónk szerint sokat rontott a kalauz helyzetén, hogy amíg velük veszekedett, addig más ajtókon is szálltak fel biciklivel, így csak egyre többen lettek.)
Olvasónk és csapata végül hazavonatozott, de előre figyelmezteti azokat, akik népszerű helyekre a kerékpárjukkal akarnak utazni. Véleménye szerint jelenleg a kerékpárszállítás a MÁV vonatain inkább egy sorsjátékkal egybekötött kalandtúra, mint egy kényelmes utazási forma, mert előfordulhat, hogy csak a peronon fog kiderülni, ki jut aznap haza.
Forrás: Index.hu